2019’un Oyunlar İçin En Uygun HDMI Kabloları

Bilmeyenler için HDMI kablosunun ne işe yaradığını kısaca anlatalım. İngilizcesi “High Definition Multimedia Interface” olan ve “Yüksek çözünürlüklü çoklu ortam arayüzü” anlamına gelen, kısaca HDMI olarak bilinen arabirim, 2003 yılında geliştirilmiş ve çoğunlukla görüntü aktarma amacıyla kullanılır. İsteğe bağlı olarak ses aktarmada da kullanılabilir.

HDMI’ın en önemli özelliği herhangi bir görüntü veya sesi sıkıştırmadan olduğu gibi aktarmayı sağlamasıdır. Bu nedenle özellikle oyuncular ekranlarında kaliteli görüntü ve ses görmek isterler. Her kablonun aktarım hızı farklılık göstereceği gibi çeşitleri ve tipleri de bulunmaktadır. İyi bir HDMI kablosunda yüksek aktarım hızı temel kriterlerden biridir.

Piyasa çeşitli HDMI kabloları bulunmakla beraber fiyatları da değişiklik göstermekte. En pahalı HDMI kablosu tabii ki de en iyisi olmak zorunda değil. Kablo kalitesi ve kablo uzunluğuna da dikkat edilmesinde fayda olan HDMI kablolarını çeşitli özellikleriyle sizler için araştırdık ve en iyilerini listemize eklemeye çalıştık. Hazırsanız incelemeye başlayalım.

1. AmazonBasics Yüksek Hızlı HDMI Kablosu

Oyunlar için en uygun fiyata sahip HDMI kablosu

Aktarım hızı: 18Gbps | Kablo uzunluğu: 1.8m’den – 10.6m’ye kadar | Kablo standardı: CL3

Amazon’un kendi üretimi olan bu HDMI kablosu harika bir kablo olarak listemizin birinci sırasında. Hem sadeliği hem de ucuz oluşu sayesinde işini en iyi şekilde yapıyor, cebinizde paranızın kalmasını sağlıyor. Yeterli 18Gbps aktarım hızının yanı sıra çeşitli kablo uzunluğu seçenekleriyle yüksek voltajlarda çalışacak şekilde üretilmiştir. CL3 (Class 3) kablo kategorisinde üretilen AmazonBasics HDMI, 300 Volt’a kadar dayanıklı tellere sahip.

2. Belkin Ultra HD Yüksek Hızlı HDMI Kablosu

Oyunlara uygun yüksek kaliteli HDMI kablosu

Aktarım hızı: 48Gbps | Kablo uzunluğu: 2m | Kablo standardı: HDMI 2.1

Kalitesi iyi ve sizi birkaç sene idare edecek bir kablo arıyorsanız, kesinlikle Belkin’in HDMI 2.1 kablosunu öneriyoruz. 8K çözünürlüklü videoları taşıma kapasitesine sahip yeni HDMI 2.1 standardına sahip bu kablo ile oyun tutkunlarının ve ev sineması meraklılarının ilgisini çekmeyi başarıyor. 48GBps değerindeki aktarım hızıyla Belkin’e güvenebilirsiniz.

3. Onyx Yüksek Hızlı HDMI Kablosu

Oyuncuların tercih ettiği en dayanıklı HDMI kablosu

Aktarım hızı: 18Gbps | Kablo uzunluğu: 2m/3m | Kablo standardı: HDMI Premium

Aşınmaya ve yıpranmaya en dayanıklı HDMI kablosu olarak gördüğümüz Onyx, listemizin üçüncü sırasında yerini alıyor. Aktarım hızı konusunda Amazon ile aynı değere sahip olarak görünse de ondan büyük bir farkı var. Bu da HDMI Premium standardına sahip oluşu. HDMI kablolarının 4K içeriğini taşıyıp taşıyamadığını Premium HDMI Kablo Standardı sayesinde anlayabiliyoruz. Bu tür kabloların, belirli bir seviyenin üzerinde (örneğin 4K çözünürlüğü taşıyıp taşıyamadığı) çalışıp çalışamadığı test ediliyor. Bu standardı sayesinde Onyx’i güvenle tercih edebilirsiniz.

4. Rhinocables HDMI 2.0 Kablosu

En iyi yer kazandıran HDMI kablosu

Aktarım hızı: 27Gbps | Kablo uzunluğu: 2m | Kablo standardı: Bilinmiyor

Yerden tasarruf mu etmek istiyorsunuz? Rhinocables yardımınıza yetişiyor. Sağlam naylon örgüye sarılmış yassı kablolarla, sınırlı yeri olan oyuncular veya halılarının altında kablo döşemesi gerekenler için iyi bir çözüm sunuyor. Rhinocables’ın HDMI kablosu aktarım hızını 27Gbps’e kadar çıkarabiliyor, bu yüzden en azından daha esnek bir yapı için kaliteden ödün verilmediğini görüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 2019’un Oyunlar İçin En Uygun HDMI Kabloları için yorumda bulun

    2019’un Oyunlar İçin En Uygun HDMI Kabloları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 2019’un Oyunlar İçin En Uygun HDMI Kabloları için ilk yorumu yapabilirsin.