Sülüklü Göl Tabiat Parkı nerede? Nasıl gidilir? Giriş ücretleri

Bolu ilimizin Mudurnu ilçesinin, Tavşansuyu köyünde yer alan Sülüklü göl, 17. yüzyılın başlarında bir heyelan sonucu oluşan bir göldür. Derinliği 25 metreye kadar kadar ulaşmaktadır. Sülüklü Göl Tabiat Parkı nerede? Nasıl gidilir? Ne yapılır? Giriş ücretleri ne kadardır? İşte yanıtları…

Bolu ilimizin Mudurnu ilçesi sınırlarında yer alan Sülüklü göl, adını zamanında gölde yaşayan sülüklerden almaktadır. Burada Kızılkanat, Gökkuşağı alabalığı ve Abant Alabalıklarına rastlayabilirsiniz. Sonbahar mevsiminde ağaçların su üzerine yansıması sebebiyle bölge ziyaret için çok fazla ilgi görmektedir. Kamp yapmaya müsait olan Sülüklü Göl Tabiat Parkı’na nasıl gidilir? Ne yapılır? Sülüklü Göl Tabiat Parkı’nın giriş ücretleri ne kadardır? İşte, Sülüklü Göl Tabiat Parkı hakkında bilinmesi gerekenler…

SÜLÜKLÜ GÖL TABİAT PARKI’NA NASIL GİDİLİR?

Bolu merkezden gitmek isteyenler için, Sülüklü Göl Tabiat Parkı arası yaklaşık 95 kilometredir ve 2 saat sürmektedir. İstanbul’dan gitmek isteyenler için, Sülüklü Göl Tabiat Parkı arası yaklaşık 210 kilometredir ve 3,5 saat sürmektedir. Ankara’dan ise Sülüklü Göl Tabiat Parkı arası yaklaşık 270 kilometredir ve 4 saat olarak bilinmektedir. Buraya gelmek için büyükşehirlerde günübirlik tur hizmeti veren firmalar vardır. Sabah 08:00 gibi bölgeye gitmek için hareket edilmekte ve akşam 21:00 gibi dönüş yapılmaktadır. Tur şirketleri ile irtibata geçebilirsiniz.

SÜLÜK TABİAT PARKI’NDA NE YAPILIR?

Yürüyüş seviyorsanız yürüyüş parkurunda yürüyüş yapabilirsiniz. Doğasevenler için doğa yürüyüşü ve koşusu ideal bir etkinlik olacaktır. Bisiklet turları düzenleyebilirsiniz. Fotoğraf çekmeyi sevenler, harika manzaraları burada bulabilirler. Kişisel çadırınızı getirerek kamp kurabilir, günübirlik konaklamanızı burada gerçekleştirebilirsiniz.

SÜLÜK TABİAT PARKI’NA GİRİŞ ÜCRETLERİ?

Çadır getiremeyenler ve kiralamak isteyenler için çadır ücreti günlük 25 liradır. Karavan kiralamak isteyenler için ise günlük karavan ücreti 34 liradır.

Fahiş giriş ücretleri olmayan SÜLÜK TABİAT PARKI’NA tam bilet 4, öğrenci bileti ise 2 liradır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Sülüklü Göl Tabiat Parkı nerede? Nasıl gidilir? Giriş ücretleri için yorumda bulun

    Sülüklü Göl Tabiat Parkı nerede? Nasıl gidilir? Giriş ücretleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sülüklü Göl Tabiat Parkı nerede? Nasıl gidilir? Giriş ücretleri için ilk yorumu yapabilirsin.