Instagram yasaklarına bir yenisi daha eklendi

Sosyal medya hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olsa da, insanların psikolojine bile zarar verebilecek seviyelere geldi. Bu kapsamda Facebook, Instagram gibi platformlar artık insanların sağlığını korumak için ciddi önlemler alınıyor.

Kısa süre önce Takip sekmesini kaldıran Instagram artık arkadaşlarınızın neler yaptığını görmenize izin vermiyor. Buna ek olarak platform kendinize zarar vermenize neden olabilecek içeriklere karşı daha fazla önlem alacağını duyurdu.

Instagram intihar ile savaşmaya devam ediyor

Instagram intihara teşvik edebilecek olan resimleri, çizimleri, karikatürleri ve caps‘leri yasaklamıştı. Bunlara ek olarak artık intihara teşvik etmiyor olsa da, ilişkili materyaller veya yöntemler içeren görüntülerde platformdan kaldırılacak.

İngiltere’de yaşayan 14 yaşındaki bir öğrenci olan Molly Russell‘ın Instagram’daki çeşitli içerikleri gördükten sonra intihar etmesi sonrasında platform bu konuya daha fazla ağırlık vermeye başladı.

Platformun başındaki isim olan Mosseri, İngiltere’de sağlık kuruluşları ile birçok toplantı yaptı. Bu konuda yoğun baskı altında olan Instagram neredeyse 1 milyona yakın gönderiye uyarı eklendiğini belirtiyor.

Buna ek olarak geçtiğimiz günlerde estetik operasyon filtrelerinin platformdan kaldırıldığını sizlere duyurmuştuk. Bu filtrelerin özellikle küçük yaştaki kişiler üzerinde oldukça olumsuz bir etki bıraktığı dile getiriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Instagram yasaklarına bir yenisi daha eklendi için yorumda bulun

    Instagram yasaklarına bir yenisi daha eklendi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Instagram yasaklarına bir yenisi daha eklendi için ilk yorumu yapabilirsin.