Facebook’tan Komik Görsel Oluşturma Uygulaması: Whale

Geçtiğimiz hafta bünyesindeki tüm servislerle entegre bir şekilde çalışacak olan dijital ödeme servisini tanıtan Facebook, bu kez oldukça eğlenceli bir uygulama ile karşımıza çıktı. Kaliforniya merkezli sosyal medya devi, kullanıcıların kendi meme’lerini yani komik görsellerini oluşturabilmelerine imkan tanıyan ‘Whale’ adındaki yeni uygulamasını yayınladı.

iOS platformu için geliştirilen uygulamayı şu an için yalnızca Kanada’daki kullanıcılar indirebiliyor. Whale ile telefonunuzdaki fotoğrafları ve stok görselleri kullanarak, üzerlerine metin, efekt ve çıkartma uygulayabiliyorsunuz. Facebook’un Yeni Ürün Deneyleri (NPE) ekibi tarafından geliştirilen uygulama, tamamen ücretsiz.

Birbirinden eğlenceli görseller oluşturmanız için çok çeşitli düzenleme araçlarını kullanmanıza imkan tanıyan Whale, dört bir yanımızın “komikli gönderi” olduğu sosyal medya çağında kullanıcıların içindeki yaratıcılığı alevlendirmeyi amaçlıyor. Facebook’un yeni uygulaması ile gerçek zamanlı bir fotoğraf çekebilir, galerinizden bir görüntü seçebilir veya stok görsellerin olduğu uygulama içi kütüphaneye göz atabilirsiniz.

Daha sonra kafanızdaki mizahı görselleştirmek için yaratıcı metinler, emojiler, filtreler ve popüler efektler kullanabilirsiniz. Ayrıca oluşturduğunuz eğlenceli görselleri, kendi sosyal medya hesaplarınızda da hızlı bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Whale, pek çok kullanıcının hoşuna gidecek özellikte bir uygulama olmasına rağmen, yalnızca Kanada ile sınırlı kalacak bir test uygulaması da olabilir. Ya da test süreci tamamlandıktan sonra daha geniş bir kitleye sunulabilir. Yeni uygulamasını bugün itibarıyla Kanada’daki App Store’da yayınlayan Facebook, kullanıcıların geri dönüşlerine göre hareket etmeyi planlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Facebook’tan Komik Görsel Oluşturma Uygulaması: Whale için yorumda bulun

    Facebook’tan Komik Görsel Oluşturma Uygulaması: Whale için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Facebook’tan Komik Görsel Oluşturma Uygulaması: Whale için ilk yorumu yapabilirsin.