Facebook’ ta Popüler Olmak İçin Neler Yapılmalı

Facebook’ta Popüler Olmak

 

Bu yazımızda siz değerli web sitesi takipçilerine özel Facebook’ ta nasıl popüler olunur adlı yazımızı paylaşacağız.

 

Facebook’ ta popüler olmak için neler yapılmalı 1. ADIM

 

Sosyal paylaşım siteleri arkadaş çevrenizi genişletmek, ayrı kaldığınız dostlarınızla iletişime geçmek ve bu platformlarda yer alan uygulamaları kullanarak hoşça vakit geçirmek için kullanılmaktadır. Peki bu eğlencenizi sanal ortamda popüler olarak, daha da geliştirmek istemez misiniz?

 

Çok daha fazla kişiye ulaşmak için her zaman yenilikçi ve daha çok genele hitap eden şeyler paylaşmalısınız. Başkalarının okurken mutluluk duyacağı şeyler paylaşmak, Facebook’ta popüler olmanın yollarından birisidir. Aslına bakarsanız bu durum, gerçek hayatta da geçerlidir.

 

Sosyal paylaşım sitelerini konu edinen araştırmalar, güldüren, heyecan ve merak uyandıran paylaşımların daha çok dikkat çektiğini ve diğer insanlar tarafından da paylaşıldığını göstermektedir. Karşı tarafta olumlu duygular oluşturan paylaşımların, başka kişiler tarafından çok daha fazla dikkat çektiği gözlemlenmiştir.

 

İlgi çekici olmak, popüler olmanızı kolaylaştırır. Gerçek hayattaki arkadaşlarınızın ve sanal ortamdaki takipçilerin dikkatini çekmeyi başaramazsanız, popüler olmanız giderek zorlaşacaktır. Sizi takip eden kişilerin ilgisinin neye göre dağıldığını iyi analiz etmeli ve bu yönde paylaşımlar yaparak, üzerinizdeki ilgiyi her daim canlı tutmalısınız.

 

 

Facebook’ta Popüler olmak için neler yapılmalı 2. ADIM

 

 

Gerçek hayatta ve sanal ortamda popüler olmak, birçok kişinin istediğidir. Özellikle de Facebook’ta popüler olmak için size önerilen tavsiyelere uymanız önerilmektedir. Size sunulan tavsiyeler sayesinde Facebook’ta daha geniş bir kitleye hitap edebilir, takipçilerinize her daim yeni şeyler sunarak daha da ilgi çekmeyi başarabilirsiniz.

 

Dikkat etmeniz gereken noktalardan bir diğeri, sizleri takip eden kişilerin, kimlere hitap etmek istediğini iyi ölçmeniz gerekmekte. Bu durumu en basit şekilde şöyle açıklayabiliriz. Örneğin siz Facebook’ta bir video paylaştınız ve bu video, sizi takip eden kullanıcının hoşuna gideceği ve diğer arkadaşlarıyla paylaşmak istediği türden bir video. Bu durumda sizi takip eden kişinin arkadaşlarının da dikkatini çekmeyi ve dolayısıyla onların da sizi takip etmesini sağlayabilirsiniz.

 

Her daim güncel kalmalı ve bu alandaki gelişmeleri yakından takip etmelisiniz. Çünkü birçok kişi için bir şeyler öğrenerek, diğer bir yandan da eğlenebilmek büyük önem taşır.

 

Paylaşımlarını ilgi çekici görseller ile zenginleştirerek, takipçileriniz arasında merak uyandırabilirsiniz. Şunu aklınızdan çıkarmayın; paylaşımlarda ilgi çekici görsel kullanmak, takipçilerinizin dikkatini çekmenin püf noktasıdır.

 

Facebook’ta Popüler olmak için neler yapılmalı 3. ADIM

 

Facebook’ta popüler olmak için uymanız gereken belirli başlı önerileri, daha önceki yazılarda sizlere anlattık. Şimdi ise daha spesifik öneriler ile sosyal medyada popüler olmanın anahtarını sizlere öğreteceğiz. Facebook’ta popüler olmak için uygulayacağınız bu öneriler ile etkili geri dönüşler alabilir ve arkadaş çevrenizi genişleterek, Facebook başında harcadığınız süreleri çok daha değerli ve eğlenceli kılmak sizin elinizdedir.

 

Sanal ortamda, özellikle de Facebook’ta popüler olmanın anahtarlarından bir tanesi mesajınızı mümkün olan en kısa biçimde takipçilerinize aktarmaktır. Twitter gibi ortamlardaki 140 karakterlik yazılar birçok kişi için yeterince uzun olarak değerlendirilebilmektedir. Bu nedenle Facebook’ta takipçilerinize paylaşacağınız iletilerde maksimum 70-75 karakter kullanmaya, başka bir deyişle kısa ve öz olmaya özen göstermeniz önerilir.

 

Bir diğer anahtar da sosyal medyadaki takipçilerinizle sık sık iletişim halinde olmaktır. Bu, Facebook’ta sizi takip eden kullanıcıları ne denli önemsediğinizin en önemli göstergesidir. Unutmayın, önemsendiğini düşünen bir takipçi, sizi takip etmeyi asla bırakmaz.

 

Son olarak dikkat etmeniz gereken nokta yapacağınız paylaşımlarda zamanlamanın önemidir. Herkesin iş başında olduğu veya TV’de önemli bir karşılaşmanın olduğu zamanlarda paylaşımlarınızı daha ileri zamanlara saklamalısınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Facebook’ ta Popüler Olmak İçin Neler Yapılmalı için yorumda bulun

    Facebook’ ta Popüler Olmak İçin Neler Yapılmalı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Facebook’ ta Popüler Olmak İçin Neler Yapılmalı için ilk yorumu yapabilirsin.