Facebook Messenger’da Ekran Paylaşım Özelliği Testi Başladı

Kullanıcıların mesajlaşma ve görüşme yaparken kullandıkları uygulamalar arasında birçok iyi alternatif bulunuyor ancak Facebook, bu konuda kendi uygulaması olan Messenger’ı kullanıcıların ilk tercihi hâline getirmekte kararlı gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir habere göre Facebook, Messenger uygulamasına bazı yeni özellikler eklemek için çalışıyordu. Bugünse Facebook’un bu özelliklerden birini test etmeye başladığı anlaşıldı.

Kullanıcıların görüşme sırasında birbirleriyle ekranlarını paylaşabilmeleri, bazı uygulamalarda bulunan bir özellik ancak bu özelliğin diğer birçok işlevsel özelliğe sahip olan Messenger’a eklenmesi, kullanıcıların tercihlerini değiştirebilir. Ortaya çıkan detaylara göre görüntülü ve sesli görüşme ekranına eklenecek bir buton ile kullanıcılar birbirleriyle ekran paylaşımı yapabilecekler.

Facebook Messenger’da ekran paylaşımı özelliği nasıl çalışacak?

Arayüz üzerindeki ekran paylaşım butonuna tıklayan kullanıcılar, izin ekranında onay butonuna bastıktan sonra kameranın kapanmasıyla ekranlarını paylaşabilecekler. Bu arada bu özelliğin testinin şu an için Android sürümde geçerli olduğunu belirtelim. Ayrıca henüz geliştirme aşamasında olan bu özellik, bazı cihazlarda tam performansla çalışmayabilir. Bu noktada Facebook, beta kullanıcıları için uyarıda bulunmayı ihmal etmiyor.

Uygulamanın Android beta sürümünde test edilmeye başlanan bu özellik, kullanıcılar tarafından sevilmesi durumunda ana uygulamaya da entegre edilebilir. Bu noktada Facebook’un yeni girişimlerinin kullanıcılara iyi bir deneyim sunmak için oldukça faydalı olduğunu söyleyebiliriz.

Yeni gelecek özelliklerle birlikte Messenger uygulaması, birçok kişinin favori mesajlaşma ve görüşme uygulaması hâline gelebilir. Bakalım Facebook, bu özellik için son kararını ne yönde verecek. Bu arada uygulamanın beta programına dâhil olmak için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz ancak Facebook’un “Test sürümleri kararsız olabilir” uyarısını da hatırlatmakta fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Facebook Messenger’da Ekran Paylaşım Özelliği Testi Başladı için yorumda bulun

    Facebook Messenger’da Ekran Paylaşım Özelliği Testi Başladı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Facebook Messenger’da Ekran Paylaşım Özelliği Testi Başladı için ilk yorumu yapabilirsin.