10 Milyon Aboneli YouTuber’ın Twitch Kanalı Banlandı

YouTube’da 10 milyonu aşkın abonesi bulunan Yusef ‘FouseyTUBE’ Erekat, dün sürpriz bir şekilde Twitch’ten banlandı. Yayıncı daha çok YouTube’da ürettiği içeriklerle öne çıksa da, zaman zaman Fortnite gibi oyunlar oynayarak topluluğuna Twitch’te yayınlar açıyordu.

Fousey’in kanalı, topluluk kurallarına aykırı davranışlar nedeniyle banlanmış gibi görünse de yayıncı, Twitch’ten yasaklanmasının nedenini anlayamadığını öne sürüyor. Twitch yasakları genellikle 24 saatten 30 güne kadar sürüyor ve aykırı davranışın tekrar etmesi, hesabın kalıcı olarak banlanmasına neden olabiliyor.

Platform genellikle hangi topluluk kurallarının ihlal edildiğini ortak yayıncılara bildiriyor ancak Erekat, verilen cezanın sebebinin ne olduğunu bilmiyor. Yayıncı, Twitch’te banlandığını fark etmesinin ardından Twitter hesabından, “Bu ne anlama geliyor ve ne yaptım?” paylaşımını yaparak tepki gösterdi.

Erekat, bir takipçisinin Microsoft’un yayın platformu Mixer’e geçme önerisine, göz kırpma ifadesiyle birlikte “O ne?” cevabını vererek bu fikri düşünebileceğini ima etti. Mixer, Twitch ve YouTube’un canlı yayın pazarındaki payına ortak olmak için girişimlerde bulunuyor. Daha önce, Tyler ‘Ninja’ Blevins ve Michael ‘shroud’ Grzesiek gibi en popüler yayıncılar da dahil olmak üzere birçok önemli isim, Twitch’ten ayrılarak Mixer’e geçmişti.

Fousey, canlı yayınlarını başka bir platforma taşımayı düşünmüyorsa, halihazırda 10 milyon abonesi olan YouTube’da yayınlarına devam edebilir. YouTube da Twitch’e rakip olmak için kendi canlı yayın platformunu geliştirmek için girişimlerde bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 10 Milyon Aboneli YouTuber’ın Twitch Kanalı Banlandı için yorumda bulun

    10 Milyon Aboneli YouTuber’ın Twitch Kanalı Banlandı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 10 Milyon Aboneli YouTuber’ın Twitch Kanalı Banlandı için ilk yorumu yapabilirsin.