Soğanın yararları nelerdir? Soğan hangi marazlara yeterli gelir? Bir hafta boyunca soğan suyu içerseniz…

Tabiatta bulunan en güzel antibiyotik olan soğan hakkında merak edilenleri sizler için araştırdık. Yüzyıllardır alternatif tıbbın vazgeçilmez ilacı olan soğan münhasıran bağışıklığı güçlendirmede tesirlidir. Saç dökülmesini önler. Kandaki şeker seviyesini düzenler. Hem çiğ hem de pişirilmiş olarak tüketilebilir. Bilirkişiler mide rahatsızlığı olanların soğanı çiğ tüketmemeleri konusunda ihtarda bulunuyor. Pekala soğanın yararları nelerdir? Soğan hangi marazlara uygun gelir? Bir hafta boyunca soğan suyu içerseniz…

Zambakgiller ailesine ilişkin acı bir tadı olan ve içeriğinde yüksek ölçüye asit bulunan soğan insan sıhhatine inanılmaz yararlar sağlar. A, B6, B-Kompleks, C vitaminleri, demir, folik ve potasyum açısından varlıklı olan soğan birçok marazın semptomlarını önler. Bilirkişiler nizamlı tüketilen soğanın vücudumuzu zararlı bakterilere karşı koruduğu üzere vücudumuzda bulunan zararlı hücrelerin sayısın da azaltığını vurguluyor. Soğan yetiştiriciliği Antik Mısır’a kadar uzanıyor. Tıbbı tedavide alternatif olarak kullanılan soğan bilhassa kaynatılıp suyu tüketilirmiş. Mide asidini dengeleyen, sindirimi kolaylaştıran ve idrar söktüren en tesirli besindir.Çin ve Japonya devletlerinde kuru soğan ilaç olarak görülür. Yerküre umumunda ekilip tüketilir. 

SOĞANIN YARARLARI NELERDİR? BİR HAFTA BOYUNCA SOĞAN SUYU İÇERSENİZ…

Kozmetik eserlerin, ilaçların ve çevresel faktörlerin neden olduğu saç dökülmesini ve saç kıran illetini önler. İçerdiği B6 minareli saç dersinin hasara uğramış hücrelerini yeniler. Saç hacmini güçlendirerek ışıl ışıl bir görünüm kazanmasını sağlar.

Güçlü antioksidan ve antibakteriyel unsurlara sahip soğan, vücudumuzda oluşma ihtimali olan enfeksiyon bakterilerinin neden olduğu üst teneffüs yolu marazlarının riskini azaltır. 

İçerisinde bulunan selenyum minareli bağışıklık sistemini güçlendirerek, kanser hücrelerine karşı savaşmasını destekler. Birebir vakitte alerjik durumların yaşanma mümkünlüğünü handikaplar.

Bir hafta boyunca tertipli tüketilen soğan suyu, karaciğerdeki yağ orantısını azaltır. Böylelikle akne ve yağlı sivilcelerin oluşmasını önler. Tıpkı hengamda cildin alt katmanında bulunan dermis tabakasındaki gözenekleri temizleyerek cildin nefes almasını sağlar.

Yapılan araştırmalarda soğan suyunun kan basıncını dengelediğinden; damarı sertleşmesi, kalp rahatsızlıkları ve yüksek tansiyon üzere hastalıklarına yakalanma riskini aza indirdiği gözlenmiştir.

Soğanın içerisinde bulunan GPCS ismi verilen unsur kemiğin daha güçlü olmasını sağlar. Bu yüzden gelişim çağındaki evlatların, gebe hatunların ve yaşlıların sistemli tüketmesi gerekir. Ayrıyeten yapılan araştırmalarda soğan suyunun, kemik kırılmasını onarmada da yüzde 70 destek olduğu tespit edilmiştir.

Kimi hatunlarda adet sancıları epey ağır makbul, kimilerinde ise bir kadro sıhhat dertlerinden ötürü adeti gecikir. Tertipli tüketilen soğan suyu bu iki sıkıntısında yaşanma mümkünlüğünü azaltır.

– Kanser illetlerini önlemede birebir tesiri vardır. Bilhassa mide, bağırsak ve kolon üzere kanserler cinslerini önler. Sindirim sistemindeki tüm hücreleri yenileyerek fonksiyonlarını geliştirir.

SOĞAN HANGİ ILLETLERE YETERLI GELİR?

Ekim aylarının başında bir hafta sistemli soğan kürü tüketildiğinde kış uzunluğu üst teneffüs yolları marazları önler.

Prostatit marazların yaşanmasının önüne makbul.

Bağırsaklardaki hücrelerin işlevselliğini artırarak hazımsızlık kabızlığı maniler. 

Hücrelerin yapısını yeniler.

Saç dökülmemesini sağlar. Saç köklerini güçlendirir.

Kalp ve damar illetlerini önler.

Kan şekerini denetim eder.

Kemik ve kas yapısını güçlendirir.

Kronik uykusuzluğu önler.

Tiroid bezlerini düzenler. Hormonları istikrarlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Soğanın yararları nelerdir? Soğan hangi marazlara yeterli gelir? Bir hafta boyunca soğan suyu içerseniz… için yorumda bulun

    Soğanın yararları nelerdir? Soğan hangi marazlara yeterli gelir? Bir hafta boyunca soğan suyu içerseniz… için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Soğanın yararları nelerdir? Soğan hangi marazlara yeterli gelir? Bir hafta boyunca soğan suyu içerseniz… için ilk yorumu yapabilirsin.