Google Chrome için büyük değişiklik! Herkes mutlu

Android için Google Chrome uygulaması adına gelen yenilik, bütün Android kullanıcılarını rahatlattı. Artık mobil cihazlarla internet sitelerinde vakit geçirmek çok daha keyifli olacak. Peki kullanıcıların hangi sorunu çözüldü?

Android için Google Chrome artık rahatsız etmiyor

Yıllardır mobil reklamlardan şikayet eden kullanıcılar, son birkaç yıldır da internet sitelerinin zorunlu bildirimlerinden bıkmış durumda. İnternet sitelerinin bildirimlerine maruz kalmak istemeyenler için sevindirici haber geldi.

Halihazırda Mozilla Firefox’da var olan bu sistemi Chrome kullanıcıları da istiyordu. Firefox 72 sürümü ile birlikte getirilen engelleme mekanizması, bildirimlerin kontrolünü ve akıbetini kullanıcıya bırakıyor.

Kullanıcıdan herhangi bir müdahale gelmediği sürece bildirimleri kapatan özellik, Android için Google kullanıcılarını sevindirdi. Chrome ve Chromium Edge yazılımlarını masaüstünde kullananlar, bu özelliği yakından tanıyor.

Henüz Canary (Alpha) sürümünde olan bu yeniliği denemek isteyenler, aşağıdaki adımları takip edebilir. Aşağıda anlatılan adımlar, Chrome Canary 80.0.3969.0 veya daha üst bir Chrome Canary sürümü için geçerli.

— chrome://flags sayfasını ziyaret edin.

— “Quiet” kelimesini aratın.

— Size uygun olan üç sessize alma modundan birini seçin.

— Tarayıcınızı yeniden başlatın.

— Haber sitelerinde gezinin ve özelliği test edin.

“Quieter notification permission” isimli engelleme sistemi, tabletler için de geçerli. Bundan böyle daha sessiz bir internet kullanımı sizi bekliyor. Google’ın bu seçimini nasıl değerlendiriyorsunuz? Yararlı bir özellik mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Google Chrome için büyük değişiklik! Herkes mutlu için yorumda bulun

    Google Chrome için büyük değişiklik! Herkes mutlu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Google Chrome için büyük değişiklik! Herkes mutlu için ilk yorumu yapabilirsin.