Google Asistan, aileleri ve çocukları sevindirdi

Yetişkin bireyleri düşünerek tasarladığı özellikler ile kendisinden söz ettiren Google Asistan, şimdi de aileleri ve çocukları hesaba katarak yeni bir projeye imza attı. Google Asistan My Storytime özelliği, ailelere yardımcı olacak.

Çocuklarını masallar veya hikayeler eşliğinde büyütmeyi seven anneler ve babalar, yeni yazılım sayesinde daha huzurlu olacak. Zira çocuğunu uyutmak adına her gün hikaye veya masal anlatamayan bireyler, artık endişelenmeyecek.

Google Asistan My Storytime özelliği özlem de giderecek

Annesi veya babası uzakta olan çocuklar, bundan böyle eskisi kadar üzülmeyecek. Arama motoru devinin geliştirdiği yazılım sayesinde annesinin veya babasının anlatımlarını özleyen küçük yaştaki bireyler, rahatça uyuyabilecek.

Google Nest’in akıllı hoparlörlerini kullanan sistem, hikaye ve masal anlatımının kaliteli bir şekilde kaydedilmesini sağlayacak. Google, ses kayıtlarını güvenli bir bulut sunucusunda barındıracağını belirtti.

“Hey Google, talk to My Storyline” cümlesi sarf edildiği takdirde harekete geçen Google Asistan, Google Drive teknolojisini de kullanıyor. My Storytime uygulamasını kullanmak isteyenler, Nest hoparlörlerine ihtiyaç duyacak.

Buna ek olarak My Storytime için açılan internet sitesi, Nest hoparlörlerine bağlı olan Google hesaplarını bu özellik ile buluşturuyor. Kullanıcıyı hikaye veya masal kaydı süreçleri hakkında bilgilendiren Google, modül bazlı çalışıyor.

Modül sahiplerini paylaşım konusunda özgür bırakan Google, dosyalara erişim yetkisini tamamen kullanıcıların sorumluluğuna bıraktığını açıkladı. My Storytime isimli internet platformuna “buradan” ulaşabilirsiniz.

İlgili sistem hakkında bir tanıtım reklamı hazırlayan Google’ın kısa ve öz bir video hazırladığını düşünenlerin sayısı bir hayli fazla. Dilerseniz siz de bu konu hakkında bir fikir sahibi olabilirsiniz. İyi seyirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Google Asistan, aileleri ve çocukları sevindirdi için yorumda bulun

    Google Asistan, aileleri ve çocukları sevindirdi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Google Asistan, aileleri ve çocukları sevindirdi için ilk yorumu yapabilirsin.