Birebir telefonda iki Facebook nasıl kullanılır? (Video)

Birebir telefonda tıpkı Facebook ya da WhatsApp üzere pratiklerden iki tane çalıştırma birçok kullanıcının hayal ettiği bir özellik. Birtakım üreticiler bu beklentiye karşılık gelmesi için tıpkı telefon üzerinde tıpkı pratiğin iki farklı sürümünü çalıştırmaya müsaade veriyorlar. Örneğin Facebook, Messenger ve WhatsApp gibisi tatbikleri birebir telefon üzerinde iki farklı hesapla kullanabiliyorsunuz.

Tıpkı telefonda iki Facebook hesabı kullanma! (Video)

Bu metnimizde sizlere Huawei ve Honor marka telefonlarda İkiz Tatbik ismi verilen özelliğin nasıl kullanıldığını anlatıyoruz. Xiaomi,Oppo ve Samsung üzere üreticilerin birtakım telefonlarında da benzeri bir özellik (ismi farklı olsa da) bulunuyor. Bu özellik yardımı ile tıpkı telefon üzerinde iki farklı Facebook ya da Messenger tatbikini birebir anda çalıştırabiliyorsunuz.

WhatsApp için de benzeri bir özelliği kullanabiliyorsunuz gelgelelim bunun için telefonununuz çift SIM kart özelliğinin bulunması ve iki adet etkin SIM kartınızın olması gerekiyor. Her ne kadar tek SIM kartlı bir telefonda birebir anda iki hesap açmanın farklı usulleri olsa da bu metnimizin konusu olmadığından onları anlatmıyoruz.

Öncelikle Honor ya Huawei marka telefonunuzda Ayarlar/Uygulamalar ve Bildirimler/İkiz tatbik menüsüne girmeniz gerekiyor. Akabinde İkiz pratik seçeneğine tıklayarak burada gördüğünüz pratiklerin yanındaki kilidi açmanız gerekiyor. Bu süreci yaptığınızda ana menüde seçtiğiniz pratikten iki adet olduğunu görüyorsunuz. bizim örneğimizde Facebook için bu özelliği faal ettik. Yeni tatbikin kenarında hususî bir işaret bulunuyor ve bu tatbike tıkladığınızda size yeni bir kullanıcı üzere giriş yapmanız isteniyor. Yani 1. tatbik standart hesabınıza bağlı iken 2. tatbikte 2. bir hesabı açabiliyorsunuz.

Bu özelliği kapatmak isterseniz Ayarlar/Uygulamalar ve Bildirimler/İkiz tatbik menüsüne girerek burada yanında canlı olan tatbikleri kapatmanız ehil. Bu süreci yaptığınızda 2. hesapla ilgili olan pratiğin silineceğini belirtelim.

Lafı daha çokça uzatmıyoruz ve anlattıklarımızı uyguladığımız videomuzla sizleri başbaşa bırakıyoruz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Birebir telefonda iki Facebook nasıl kullanılır? (Video) için yorumda bulun

    Birebir telefonda iki Facebook nasıl kullanılır? (Video) için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Birebir telefonda iki Facebook nasıl kullanılır? (Video) için ilk yorumu yapabilirsin.