Apple randevu nasıl alınır?

Apple Store‘dan randevu almanın mahsusen memleketimiz için tam bir azap olduğu gerçek. Yakın bir tarih bulamama ve ya hiç bir halde sistem üzerinden radevu alamama sorunu artık alıştığımız bir durum. Gerek Apple Store sayılarının devletimizde nispeten az olması gerek Apple eseri kullanan insan sayısının çokça olması bu randevu süreçlerini zorlaştıran iki büyük etken.

Türkiye’de Apple’dan randevu almak zor!

Eh haliyle siz de Apple cihazının bozulduğunda muteber ellere vermek istiyorsunuz. Bunun dışında destek veren teknik servislerde anlaşılan başlı güvensizlik sıkıntıları oluşabilmekte. Sonuç olarak ekranlarda az modül çalan tamircilere rastlamadık değil. Ve ya eski bir kesim ile yenisi değiştiren teknik servis elemanlarına… 

Apple Store’dan randevu alıp gidenler bilir. Teknik servislerde olduğu üzere cihazınızı teslim edip haftalarca beklemenize gerek kalmıyor. Mac hariç bütün Apple cihazları çoğunlukla yenisi ile değiştiriliyor. Tüm bu süreçler sırasında bekleme müddetiniz ise yalnızca 30 dakika sürüyor. Buna ek kullanıcı cürmü hasarlarda epey makbul fiyatlandırmalar ile cihazınızı yenileyebiliyorsunuz. Yenileyebiliyorsunuz yeniliyorsunuz ama bu aşamaya gelene kadar ne zorluklar çekiyorsunuz orası munfasıl. 

Apple Genius Bar ile destek alabilirsiniz!

Daha evvel hiç Apple Genius Bar‘ı duydunuz mu? Apple Genius Bar, sadece randevu almanızı değil bunun yanı sıra size süratli destek seçeneklerinden telefon, online sohbet ya da mail yoluyla da yardımcı olmaya çalışan bir sistem. Birinci aşamada bu sistemi kullanabilir ve bahtınız deneyebilirsiniz. Diyelim ki bu işe yaramadı, pekala artık ne olacak? Randevu alırken bahtınızı artırmak ismine kimi küçük hilelere başvurabilirsiniz. 

Birden ziyade cihaz ile randevu sistemine giriş yaparak randevu alabilme talihinizi artırmış olursunuz. Zira sistem birden ziyade müşteri görmeye başlar lakin bunun yalnızca tek bir kişi olduğunu farketmez. Sonunda hangisine sırayı atarsa atsın aslında randevuyu alan kişi yalnızca siz olmuş olursunuz. İmkanınız varsa giriş yaptığınız bilgisayarlar farklı konumlarda ise bu talihiniz daha da artacaktır.

Gece 12’den sonra bahtınızı deneyin!

Gelelim bir başka seçeneğe. Gün içinde alamadığınız randevunuzu gece 12’den sonra rahatlıkla almanız birden fazla devir mümkün olabilir. Herkesten evvel davranarak gece saat 12’de Apple Web Sitesine girişi yapın ve randevu alma bahtınızı arttırın sevgili Teknolojioku takipçileri.

Bu yollar dışında elinizde pek bir seçeneğin de kalmadığı bir gerçek. Şayet cihazınızın acilen tamire muhtaçlığı olduğunu düşünüyorsanız, yetkili servislere dabışmaktan öbür bahtınız yok. Ama bu, her yetkili servisin bahse el atabileceği mealine gelmiyor. Bilhassa Apple’ın ittifaklı olduğu servisleri seçmenizi öneririz. Bu yetkili servisler Apple’ın şahsen onay verdiği ve Apple tarafından denetlenen bayilerdir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Apple randevu nasıl alınır? için yorumda bulun

    Apple randevu nasıl alınır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Apple randevu nasıl alınır? için ilk yorumu yapabilirsin.