3 oyun, Android dünyasını domine ediyor

Call of Duty Mobile ve Mario Kart Tour gibi oyunların popülerliği günbegün yükselirken, yılın son günlerinde genel bir değerlendirme yapıldı. Android ekosistemi için yapılan değerlendirmede, Subway Surfers ilginç bir şekilde rekorları kırmaya devam ediyor. Kiloo Games tarafından geliştirilen oyun indirme sayısı ile hala büyük ses getiriyor.

Subway Surfers yüzde 22 ile mobil oyun pazarının en büyüğü oldu

Golden Casino News tarafından hazırlanan rapora göre, 7 yıl önce hayatımıza giren oyunun indirme sayısı 2,5 milyarı buldu. Burada oyunun yeni bir versiyonunun gelmeden ve uzun süredir güncellenmesinin etkisi de büyük. Oyunun hala bu kadar popüler olması ise etkileyici. Aynı zamanda bu bize sonsuz koşu oyunlarının hala popülerliğini kaybetmediğini gösteriyor.

Mobil oyun pazarında, sayacağımız üç oyunun, pazar payının yüzde 55’ine sahip olduğunu görüyoruz. Bu gerçekten büyük bir oran. Subway Surfers oyunundan sonra ikinciliği Candy Crush Saga alıyor. Temple Run 2 oyunu ise üçüncü sıraya yerleşmiş durumda.

Pazar payının yaklaşık yüzde 19’una sahip olan Candy Crush Saga isimli oyun, 2012 yılından beri 1.34 milyardan fazla indirildi ve 6.37 milyar dolar kazandı.

Temple Run 2 ise 2019 yılının üçüncü çeyreğinde neredeyse yüzde 13’lük bir pazar payına ulaştı. Arat

Bu oyunların yanı sıra hızla yükselen mobil oyunları da unutmamak lazım. Call Of Duty Mobile ve Pokemon GO ilk haftada en çok indirilen oyunlar ünvanını koruyor. Böylece 2019 yılının son ayına girerken Subway Surfers oyununun başarısının 2020 yılında da devam edip etmeyeceği merak konusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 3 oyun, Android dünyasını domine ediyor için yorumda bulun

    3 oyun, Android dünyasını domine ediyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 3 oyun, Android dünyasını domine ediyor için ilk yorumu yapabilirsin.