iOS 13 İLE FOTOĞRAF VE VİDEOLARI DÜZENLEMEK DAHA KOLAY!

iPhone ve iPad’inizle çektiğiniz muhteşem fotoğrafların hepsi Fotoğraflar uygulamasında sizi bekliyor. En iyi karelerinizi bulmanız, düzenlemeniz ve paylaşmanız için yepyeni akıllı özellikler sunan Fotoğraflar, şimdi daha da yetenekli ve size özel.

Fotoğraf ve videolarınız için ince ayarlar, güçlü araçlar. En iyi fotoğraflarınızı iPhone ve iPad’de daha da iyi hale getirin.

Geliştirilmiş düzenleme özellikleri, fotoğraflarınızın üzerinde ayrıntılı şekilde çalışmanız için güçlü yeni araçlar ve daha fazla kontrol sunuyor. Otomatik iyileştirme yoğunluğunu kendiniz kontrol edebiliyorsunuz. Üstelik bu yoğunluğa bağlı olarak pozlama, kontrast ve parlaklık gibi diğer ayarların da akıllı bir şekilde nasıl değiştiğini görebiliyorsunuz.

Fotoğraflarda kullandığınız renk, pozlama, kontrast gibi ayarlarla birlikte  Döndürme, Kırpma ve Otomatik İyileştirme gibi araç ve efektlerin hemen hepsini şimdi videolarda da kullanabiliyorsunuz.

A9 çipe veya daha yeni bir modeline sahip iPhone ve iPad’lerdeki Fotoğraflar uygulamasından RAW görüntüleri içe aktarabiliyor ve düzenleyebiliyorsunuz.

PORTRE IŞIĞI DENETİMİ 

Portre Işığı’nda ışık yoğunluğunu değiştirerek istediğiniz görünümü yaratabilirsiniz.

HIGH‑KEY MONO

Portre modunda çektiğiniz fotoğraflara harika bir tek renk efekti ekleyerek stüdyo kalitesinde fotoğraflar elde edebilirsiniz.

Fotoğraflarınızı Nasıl Ararsınız?

Akıllı yüz tanıma ve konum belirleme özellikleri, fotoğrafta birlikte yer aldığınız kişilere veya fotoğrafın çekildiği konuma göre arama yapabilmenizi sağlıyor ve tam da aradığınız fotoğrafı bulmanızı kolaylaştırıyor. Hatta “Japon restoranı” gibi genel kategoriler veya “üstü açılır araba” ya da “spor festivali” gibi daha spesifik içerikler için de arama yapmanız mümkün.

Akıllı Arama Önerileri Alın

Fotoğraflar uygulaması, siz daha arama çubuğuna yazmaya başlamadan önce, önemli etkinlik, kişi, yer ve tarihlerin fotoğraflarını gösteriyor. Ayrıca, geçmişte yaptığınız ve şimdi ilginizi çekebilecek veya sizin için önemli olabilecek şeylerin fotoğraflarını da belirliyor. Örneğin tenis maçına gittiyseniz, yıllar önce katıldığınız başka bir spor etkinliğinin fotoğraflarına yeniden göz atmanızı önerebiliyor.

Fotoğraflarınızı İçindeki Şeylere Göre Arayın.

Fotoğraflarınızı içindeki motosikletler, ağaçlar veya elmalar gibi şeylere göre aramak isterseniz, gelişmiş yapay öğrenme teknolojisi kullanan ortam ve nesne tanıma özellikleri sayesinde bu da mümkün. Ayrıca, “plaj” ve “selfie” gibi farklı terimleri tek seferde birlikte aratabiliyorsunuz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. iOS 13 İLE FOTOĞRAF VE VİDEOLARI DÜZENLEMEK DAHA KOLAY! için yorumda bulun

    iOS 13 İLE FOTOĞRAF VE VİDEOLARI DÜZENLEMEK DAHA KOLAY! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak iOS 13 İLE FOTOĞRAF VE VİDEOLARI DÜZENLEMEK DAHA KOLAY! için ilk yorumu yapabilirsin.