Sizi daha havalı gösterecek saç tüyoları

Saçınızın şekli, boyutu, rengi üzerinde yaptığınız küçük bir hareket bile bir anda sizi değiştirir. Eğer size ve saçınıza en ideal değişimleri yaparsanız çok daha havalı ve tarz görünebilirsiniz.

Sizi daha havalı gösterecek saç tüyoları:
 

 1. Kısa saç daha tarz ve enerjik görünmenizi sağlar. Küt modellerde çeneye kadar, daha kısalarda ise katlı kesimleri tercih etmelisiniz. Çok kısa kesimler sizi olduğunuzdan büyük gösterebilir, boyunu iyi ayarlamalısınız.

 

 1. Saçınızın rengini seçerken ten ve göz renginize dikkat etmelisiniz. Moda olan bir saç rengi eğer size uygun değilse tercih etmemelisiniz. Örneğin esmer tene sahipseniz çok açık renkler size uygun olmayacaktır.
 1. Eğer uzun saç kullanmayı seviyorsanız basık ve düz bir model yerine dalgalı ve dolgun modeller sizi daha havalı gösterecektir.

 • ​Doğru beslenmek vücudunuz olduğu kadar saçınız için de çok önemlidir. Daha sağlıklı saçlar için vitamin ve protein içeren besinlerden tüketmeyi ihmal etmemelisiniz.

 

 • Saçınızı günlük olarak kullanırken çeşitli örgü modellerini tercih edebilirsiniz.

 

 1.  Unutmamanız gereken noktalar:

– Kısa yüz şekli olanlara: Krepe 
– Uzun yüz şekli olanlara: Dalgalı saçlar 
– Kalp şeklindeki yüzlere: Kakül
– Küçük yüz hatlarına sahip olanlara: Katlı saç
– Kare yüz hatlarına sahip olanlara: Yandan ayrılan saçlar
– Yuvarlak ve oval yüzlere: Hemen hemen her model yakışabilir.
 

 1. Saçlarınız kalın telliyse katlı, ince telliyse uzun saç modellerini tercih etmelisiniz.

 

 1. Saçlarınızın arasına birkaç ton açık renk attırmak yüzünüze canlılık katar.
 1. Kalın telli saçlar için bakım yağı, ince telliler için de bakım spreyi kullanmalısınız. Saçınıza uygun ürünleri kullanmak kadar nasıl ürünler kullanacağınız da önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Sizi daha havalı gösterecek saç tüyoları için yorumda bulun

  Sizi daha havalı gösterecek saç tüyoları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sizi daha havalı gösterecek saç tüyoları için ilk yorumu yapabilirsin.