Mısır örgü nasıl yapılır?

Saçları açık olarak gezmeyi sevmeyen kadınlar için örgü pratik bir yöntemdir. Mısır örgü, saçınızı ne yapacağınızı bilemediğiniz zamanlarda size farklılık katacaktır. Bir diğer adı da kılçık olan mısır örgü ile 5 dakikada kuaförden çıkmış gibi olacaksınız.

Saçınızı benzer tarzda yapmaktan sıkıldıysanız, mısır örgü kurtarıcınız olacaktır. Unutmayın, ilginç ve güzel örgüler saçınızın güzelliğini de ortaya çıkarır. Aynı zamanda sizi sıradanlıktan kurtarır.

Nasıl yapılır?
 

  • Saçınızı atkuyruğu olacak şekilde toplayın. Toplarken kullandığınız tokayı kapatacak şekilde saçınızdan bir tutam alarak tokanın üzerini kapatın.
  • Toplanmış saçı ikiye ayırın. Bu aşamada sıkıntı yaşamamak için saçınızı örmeye başlamadan önce mutlaka taramış olun. 
  • Dilediğiniz taraftan başlayarak birer tutam alın ve ortada birleştirin. Bu şekilde saçınızın bitimine kadar örün. Oluşan şekli beğendiniz değil mi?

 

  • Çok sıkı örerseniz saçınızın çapında daralma olur. Geniş yapmanız estetik açıdan daha güzel bir görünüm elde etmenizi sağlar.

En son sprey sıkarak saçınızı sabitleyin. Böylece saçınız daha net ve parlak görünecektir. Mısır örgünün yapılışını UZMANTV’den izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Mısır örgü nasıl yapılır? için yorumda bulun

    Mısır örgü nasıl yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Mısır örgü nasıl yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.