Kışın sağlıklı saçlara sahip olmak için 4 ipucu

Kış aylarında artan soğukla beraber ağırlaşan ve kirlenen hava, saçlarınızın sağlıksız görünmesine neden oluyor. Bu nedenle kış aylarında saçlarınız daha fazla bakıma ihtiyaç duyuyor.

 
Kışın parlak saçlara sahip olabilmek için dikkat edilmesi gerekenler:
 
Saçınızı düzenli olarak yıkayın
Bazı insanlar kışın daha az duş alarak saçlarının daha çok nemli kalacağını düşünür. Oysa düzenli yıkama, saç derisindeki fazla yağın ve mantarların temizlenmesine yardımcı olarak saç derisinin sağlıklı kalmasını sağlıyor. Ancak suyun aşırı sıcak olmamasına dikkat etmelisiniz.

Kepeğe karşı koruyucu bir şampuan kullanın
Kepek ve saç derisi sorunlarınız varsa, kepeğe karşı koruma sağlayan bir şampuan seçmeniz önemlidir.  Böylece saçınızın nem dengesi sağlanır ve daha canlı görünüme ulaşır.

                                                                                                                 
Kışın ıslak saçla dışarı çıkmayın
Bu soğuk havalarda saçlarınız ıslakken dışarı çıkarsanız hem sağlığınızı olumsuz etkilersiniz hem de saçlarınızın kırılarak dökülmelerine yol açarsınız. Bu nedenle saçlarınızı ya geceden yıkayıp çıkmalısınız ya da evden çıkmadan iyice kurutmalısınız. Saç kurutma makinelerinin saça verdiği zarardan korunmak için de kurutmadan önce mutlaka ısıya karşı etkili bir saç bakım ürünü kullanmalısınız.

Beslenmenize dikkat edin
Protein, demir, çinko, biotin ve folik asit içeren besinler saçları beslerken aynı zamanda saçların daha hızlı uzamasını da sağlar. Bu nedenle kış aylarında bol bol süt ve süt ürünleri, deniz mahsulleri ve yeşil yaprakları sebzeleri tüketmeye özen gösterin.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kışın sağlıklı saçlara sahip olmak için 4 ipucu için yorumda bulun

    Kışın sağlıklı saçlara sahip olmak için 4 ipucu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kışın sağlıklı saçlara sahip olmak için 4 ipucu için ilk yorumu yapabilirsin.