Denizde ve havuzda yıpranan saçlara özel bakım

Sıcak hava, güneş ışınları, deniz, havuz derken saçlarımız kurudu ve yıprandı. Saçlarımıza eski ışıltısını, canlılığını geri kazandırmak, pürüzsüz ve yumuşacık saçlara kavuşmak için neler yapmalıyız? Yazın yıpranan, kırılan ve mısır püskülüne benzer görüntüye dönüşen saçlar için MOS Kuaför Saç Artistleri, saçlarınızı hayata döndürecek bakımları anlattı.

 
Bir sıcak, bir soğuk, bir yağışlı, bir güneşli havaların seyrettiği şu günlerde hangi mevsimde olduğumuzu şaşırsak da, artık yavaştan yaz mevsiminin sonuna geliyoruz. Şimdi sıra; yazın etkilerinden en çok zarar gören yıpranan saçlarımıza kaybettiği nem, canlılık ve keratini kazandırıp, soğuk havalara hazırlamaya geldi. MOS Kuaför Saç Artistleri saçların ihtiyacı olan nem ve keratini kazandırmak için gerekli bakımları paylaşıyor.
 
Saç bakımında yıpranmanın seviyesini belirlemek çok önemli
Saç bakımı yaptıracak kişilerin dikkat etmesi gerek en önemli noktanın saçtaki yıpranma seviyesinin belirlenmesi olduğunu söyleyen MOS Kuaför Genel Müdürü ve Saç Artisti Doğan Çelik, “Saçlarının yıprandığını, eskisi gibi sağlıklı görünmediğini düşünen kişiler öncelikle yıpranmanın seviyesi belirlemek ve buna uygun bir bakım uygulamak için mutlaka saç uzmanları ile görüşmelidirler.”diyor.
 
Saçın özüne geri dönmesini sağlayan bakım: Keratin bakımı

Saçın ana maddesi olan protein yani keratin, özellikle yaz mevsiminde ciddi oranda zarar görüyor. Sıcak hava, güneş ışınları, deniz, havuz gibi dış etkenler nedeniyle saçlar zamanla yıpranıyor ve aşınıyor. Yazın kuruyan ve yıpranan saçlara en çok uygulanan bakımlardan olan Keratin bakımı ise saçın özüne kavuşmasını sağlıyor. 
 
Yazın kırılan ve mısır püskülüne benzer görüntüye dönüşen saçlara uygulanan keratin bakımı hakkına bilgi veren MOS Saç Artisti Erkan Uzerli, uygulamalarını şöyle anlatıyor:

  • Keratin bakımında, azalan keratin saça geri yüklenmeye çalışıyoruz.
  • 1 aylık bir bakım kürü olan keratin uygulamasından önce özel, kimyasal içeren bakım ürünlerini saça uyguluyoruz.
  • Ardından keratini direkt olarak saça uygulayıp saçı folyoyla kapatıyoruz.
  • Oksijenle temasını keserek saçın kendi ısısıyla keratinin saçın içine nüfuz etmesini sağlıyoruz.
  • Son olarak saça düzleştirici ile press uygulaması yapıp işlem tamamlıyoruz.
  • Keratin bakımında önemli olan, sonrasında saçların zarar görmemesi için uygulanan bakım.
  • Bunun için de MOS’da bakım yaptıran kişilere evde kullanmaları gereken devam ürünleri veriyoruz.

 
Kırılan ve elektriklenen saçlara özel nem bakımı

Kırık saç uçlarından ve sürekli elektriklenen saçlardan şikâyet eden kişilerin saçlarının özellikle neme ihtiyaç duyduğunu belirten Doğan Çelik, “Saçınız da cildiniz gibi kuruyabilir. Kuru saç saman gibi mat ve zayıf görünür. Bu nedenle saça gerekli nemi sağlamak çok önemlidir. Nem bakımı, keratin bakımından sonra yapılmalıdır. 30 dakikalık bir işlem ile saça gerekli işlemi veriyoruz. Devam ürünleri ile birlikte 15 yıkamaya kadar saç nemini koruyor. Tüm MOS şubelerinde nem bakımı uygulanıyor.” şeklinde ifade ediyor.
 
En özel bakım: Havyar bakımı

En özel salon ritüeli olarak adlandırılan Havyar Bakımı hakkında bilgi veren Erkan Uzerli, “Keratin bakımından sonra önerdiğimiz bakım, havyar tanelerinden esinlenerek oluşturulan hassas, arındırıcı tanecikler saçlara yenileyici bir dokunuş sağlıyor. Abyssine ve mimetik havyar tanelerinin özel birleşiminden oluşuyor. 30 dakika süren bakım, saç derisinden saç uçlarına kadar yoğun bir besleme sağlayıp, saç derisini canlandırıyor.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Denizde ve havuzda yıpranan saçlara özel bakım için yorumda bulun

    Denizde ve havuzda yıpranan saçlara özel bakım için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Denizde ve havuzda yıpranan saçlara özel bakım için ilk yorumu yapabilirsin.