YouTube Tahlilleri İçin Kullanışlı Chrome Eklentisi

Çoğumuz YouTube’da görüntü izlerken tefsirlere da göz atıyoruz. Tahminen komik tefsirler, tahminen konumunda tenkitler, tahminen de görüntü hakkında ekstra haber almak için bu nahiyeyi karıştırmadan görüntüyü kapatmıyoruz. Lakin medyanın alt kısmında bulunan bu yer, mekanı hasebiyle görüntüyü takip ederken tefsirlere göz atmayı zorlaştırıyor. Görüntüyü durdurmadan, durdurmayınca da çabuk etmeden icmallere göz atmamıza müsaade veren bir nizama sahip değil YouTube’un tasarımı. Tahminen dizaynda yapılabilecek değişikler vardır, ya da tahminen biri bunu çoktan yapmıştır.

Burada tam istenilen biçimde yardımımıza koşan bir araçtan laf edeceğiz. SuperYouTube, YouTube’un medya sahife dizilimini çok mantıklı bir halde değiştiren fiyatsız bir Chrome eklentisi. Medyayı bir tarafa, bizi ilgilendiren metinleri da öteki tarafa alıyor.

Açıklama ve önerilenler kısmını da yukarı taşıyor

Eklentinin biz medya izlerken tıpkı devirde inceleyebilelim diye yukarı taşıdığı tek şey tahliller kısmı değil. Açıklama ve önerilenler kısmını da yukarı alıyor. Evet nasıl mı bu kadar şeyi medyanın altına taşırmadan sahifenin sağ kısmına sıkıştırıyor? Tefsirler, açıklama ve önerilenler kısmını seçilebilir üç sekme halinde tek bir kısma alıyor. Böylelikle hiçbir şey için görüntünün alt kısmına inmenize gerek kalmıyor. Buna ek olarak aşağı/yukarı kaydırarak medyanın sesini düşürüp yükseltebiliyorsunuz.

SuperYouTube, Chrome dışındaki tarayıcılarda mevcut değil. Chrome’dan indirdikten sonra eklentiler kısmından SuperYouTube simgesine tıklayıp buradan özelliği açık kapatabiliyorsunuz. Yani tasarrufu da tasarımı kadar yalın ve sade.
Eklenti, YouTube’un asıl tertibini unutturacak potansiyele sahip. Kullanıcılar da bu yeni imkandan çok şad. Siz de bu fiyatsız uygulamayı buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. YouTube Tahlilleri İçin Kullanışlı Chrome Eklentisi için yorumda bulun

    YouTube Tahlilleri İçin Kullanışlı Chrome Eklentisi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak YouTube Tahlilleri İçin Kullanışlı Chrome Eklentisi için ilk yorumu yapabilirsin.