Telefonun şarj süresi nasıl uzatılır?

Bildiğiniz üzere akıllı telefonlara akıllı dememizin sebebi birçok işlemi bu cihaz üzerinden yapabiliyor olmamız. Her geçen gün telefonların özellikleri artıyor, cihaz yeni yetenekler kazanıyor ve dolayısı ile yaptığımız işlemler de buna bağlı olarak artıyor.

Bu bağlamda yoğun kullanım sonucu telefonlarımızın şarj süreleri daha kısa ömürlü oluyor. Biz de bu durumu göz önünde bulundurarak, telefonunuzun şarj süresini biraz daha uzun tutmanıza yarayacak bazı bilgileri bir araya getirdik.

İşte telefonunuzun şarj süresini uzatmaya yarayan püf noktaları;

Güç tasarrufu modları

Akıllı telefonumuzun ayarlar kısmında bulunan bu özellik ile telefonunuzun şarj ömrünü uzatmanız mümkün. Özellikle de şarjınızın bitmek üzere olduğu acil durumlarda oldukça işinize yarayacaktır.

Ekran parlaklık ayarları

Ekran parlaklığı, telefonunuzda en fazla enerji tüketen etmenlerden biridir. Kısık ekran parlaklığı ile loş bir ortamda ekranınızı rahatlıkla görebilecekken, ekran parlaklığını yüksek seviyede tutuyor olmanız, telefonunuzun batarya ömrünü boşa tüketmenize sebep olacaktır.

Tavsiyemiz; ekran parlaklığını otomatik modda kullanmanız yönünde.

Bağlantı özellikleri ve konum ayarları

Bluetooth, Wi-Fi, NFC gibi bağlantı ayarları, telefonunuzun bataryasını en hızlı tüketen bir diğer etmenlerdir.

Wi-Fi bağlantısına ihtiyacınız olmadığı anlarda kapalı tutmanızda fayda var. Aksi taktirde telefonunuzun, sizin ihtiyacınız olmadığı anlarda konum bulmaya çalışması, Wi-Fi araması yapmaya devam etmesi ya da siz farkında bile olmadan güncelleme yapabiliyor olması gibi bazı durumlardan dolayı telefonunuzun batarya ömrünün daha hızlı tükenmesine sebep olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Telefonun şarj süresi nasıl uzatılır? için yorumda bulun

    Telefonun şarj süresi nasıl uzatılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Telefonun şarj süresi nasıl uzatılır? için ilk yorumu yapabilirsin.