Yasaklanan Google hesabı için yapılması gerekenler

Günümüzde birçok internet kullanıcısı en azından bir tane Google hesabına sahip. Özellikle Android kullanıcıları aktif olarak bir Google hesabı kullanmak zorundalar. Google ekosistemine ne kadar entegre olduğunuza bağlı olarak, bir hesabın yasaklanmasının etkileri çok büyük olabilir. Google hizmet şartlarına göre eğer firma, uygun olmayan davranışlar tespit ederse Google hesabınız yasaklayabilir. Böylece hiçbir hizmete erişemezsiniz. Peki, Google hesabı yasaklanırsa ne olur, yasaklanan Google hesabı için yapılması gerekenler neler?

Google hesabı yasaklanırsa ne olur?

Olası bir Google hesabınızın yasaklanması durumunda Gmail, Drive ve Fotoğraflar gibi birçok uygulamadaki içeriğe erişiminizi kaybedersiniz. YouTube oynatma listeleriniz ve Play Store üzerinden aldığınızın tüm uygulamalar silinir ve yeniden satın almak zorunda kalırsınız. Google hesaplarının yasaklanması sürekli olan bir şey değil fakat bazı durumlarda basit nedenlerden dolayı da yasak gelebiliyor.

Örneğin geçen günlerde bir YouTube kanalı, izleyicileri emoji atmaya teşvik eden bir video yayınlamıştı. Birçok kullanıcı da videoya emoji ile yorum yapmıştı. Google ilginç bir şekilde bunu bir spam saldırısı olarak düşündü ve kullanıcıların Google hesapları yasaklandı. Google’ın hesapları aktif hale getirmesi günler aldı.

En kötü senaryo ise Android kullanıcıları için gerçekleşiyor. Google hesabınız yasaklanırsa verilerinizi senkronize edemez ve uygulama indiremezsiniz. Telefonunuz, Google servisleri ile bağlantı kuramayacağı için de tam olarak kullanılamaz hale gelir.

Yasaklanan Google hesabı için yapılması gerekenler

Eğer hesabınız yasaklanırsa hizmetlere erişemeyeceğiniz gibi içerisindeki verileriniz de elinizden gitmiş olacak. Google hesabınız yasaklanırsa tabii ki bazı itiraz yollarınız bulunuyor. Bunlardan birisi hesabınıza giriş yaptığınız zaman otomatik itiraz sürecidir. Bu itirazın kabul olmaması durumunda buradan itiraz formu doldurmanız gerekli.

Verilerinizi düzenli olarak yedeklemeniz kritik öneme sahip. Haftada bir verilerinizin harici bir disk yoluyla yedeklenmesi herhangi bir yasak durumunda işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Siz hangi Google servislerini kullanıyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Yasaklanan Google hesabı için yapılması gerekenler için yorumda bulun

    Yasaklanan Google hesabı için yapılması gerekenler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yasaklanan Google hesabı için yapılması gerekenler için ilk yorumu yapabilirsin.