Ulusal Piyade Tüfeği tasarrufa sunuluyor

Makina ve Kimya Sanayisi Kurumu (MKEK) tarafından, yüksek atış kabiliyeti, benzerlerine nazaran hafif ve tesirli bir silah olma özellikleriyle ön plana çıkan, meskun mahal üzere dar meydanlarda kullanılabilen Milli Piyade Tüfeği (MPT-55) güvenlik güçlerinin tasarrufuna sunuluyor.
 

MPT-55, münhasıran meskun mahal çatışmalarında, komando birliklerinde kullanılabilecek tesirli bir yeni nesil piyade tüfeği olarak şekillendirildi.

Yüksek atış kabiliyeti, benzerlerine nazaran hafif ve tesirli bir silah olma özelliğiyle ön plana çıkan MPT-55, TSK’nin gereksinimine binaen özgün, muharebe ortamında gece ve gündüz, her türlü arazi ve hava kurallarında kullanılabilecek formda geliştirildi. 

Tartısı 3 bin-3 bin 300 gram olan tüfekle dakikada 850 atım gerçekleştirilebiliyor. Yarı otomatik ve tam otomatik olmak üzere iki atış modu bulunan MPT-55’in tesirli menzili 400 metre iken maksimum menzili 3 bin 600 metreye ulaşıyor.

Tüfek, 30 fişek kapasiteli plastik kompozit şarjöre ve üzerine her türlü optik sistemin takılabileceği üniversal pikatini ray sistemine sahip.

Bir cevap yazın

Or

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ulusal Piyade Tüfeği tasarrufa sunuluyor için yorumda bulun

    Ulusal Piyade Tüfeği tasarrufa sunuluyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ulusal Piyade Tüfeği tasarrufa sunuluyor için ilk yorumu yapabilirsin.