YouTube Yorumunuzu Nasıl Silebilir veya Değiştirebilirsiniz?

Dünya’nın en büyük video paylaşım platformu olan YouTube’a bugüne kadar 5 milyardan fazla video yüklendi. Dev platformu ziyaret eden kullanıcılar, her gün toplamda 5 milyar farklı videoyu izliyor; bu videoları beğeniyor, paylaşıyor ve yorum yapıyor. Bu istatistikleri düşündüğümüzde her gün YouTube’a giren biriyseniz sizin de bugüne kadar en az bir videoya yorum atmış olmanız muhtemel.

Attığınız yorumların şu anda gereksiz olduğunu düşünüyor, bu yorumlarınızdan pişmanlık duyuyor ya da en basitinden yorumunuzu kalıcı olarak silmek istiyor olabilirsiniz. Peki YouTube’da bir videoya attığınız yorumları nasıl bulabilirsiniz? Gelin size YouTube yorumlarınızı nasıl silebileceğinizi ya da değiştirebileceğinizi anlatalım.

YouTube yorumlarınızı nasıl bulabilirsiniz?

YouTube’da yorumlarınızı bulmanız aslında birkaç tık uzağınızda. Aşağıdaki adımları takip ederek YouTube yorumlarınızı kolaylıkla bulabilir ve silebilir ya da değiştirebilirsiniz.

  • YouTube anasayfasında iken sol kenardaki bölümde ‘Geçmiş’ seçeneğine basın. Menü ekranınızda gözükmüyorsa YouTube logosunun yanındaki üç paralel çizgiden oluşan ikona tıklayın.

  • Açılan sayfanın sağ kenarında bulunan bölümden ‘Yorumlar’ seçeneğine basın. Bu kısımda aynı zamanda arama geçmişinizi de görebilir ve istediğiniz aramayı, geçmişinizden kalıcı olarak silebilirsiniz.

  • Yorumlar seçeneğini seçtikten sonra karşınıza yorum yazdığınız her video ve yorumda ne yazdığınız çıkacaktır. Yorumu düzenlemek ya da silmek istiyorsanız yorumun yanında bulunan üç nokta ikonuna basın ve istediğiniz seçeneği seçin.
  • Yorumunuzu düzenlemek üzere ‘Düzenle’ seçeneğine bastıysanız YouTube tarafından videoya yönlendirilirsiniz. Ardından yorum yazma kısmında bulunan eski yorumunuzu buradan değiştirebilir ve düzeltmek istediğiniz şekilde yeni yorumunuzu yazabilirsiniz.
  • Diğer bir yandan yorumunuzu silmek için ‘Sil’ seçeneğine bastıysanız herhangi bir sayfaya yönlendirilmiyorsunuz. Karşınıza çıkan uyarıda ‘Sil’ seçeneğine basarak yorumunuzu kalıcı olarak silebilirsiniz.

YouTube’daki yorumlarınızı nasıl sileceğinizi anlattığımız yazımızın sonuna geldik. Benzer rehberlerden haberdar olmak için takipte kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. YouTube Yorumunuzu Nasıl Silebilir veya Değiştirebilirsiniz? için yorumda bulun

    YouTube Yorumunuzu Nasıl Silebilir veya Değiştirebilirsiniz? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak YouTube Yorumunuzu Nasıl Silebilir veya Değiştirebilirsiniz? için ilk yorumu yapabilirsin.