Apex Legends En İyi Silahlar

Apex Legends Silahlar

Tüm battle royale oyunlarında olduğu gibi, Apex Legends deneyiminin büyük bir kısmı da, karşı karşıya olduğunuz birçok oyuncuya karşı kendinizi savunmak için silah aramaktır. Oyunun ilk kısmı tamamen kendini savunmak için silah bulmakla ilgilidir; daha sonra hayatta kalırsanız, yol boyunca daha güçlü teçhizat bulan oyunculara karşı sizi ölümcül yapabilecek daha etkili silahlar bulmaya çalışabilirsiniz. Her maçta, bulduğunuz silahın taşıdığınız silahtan daha iyi olup olmadığını sürekli olarak kendinize soruyor olabilirsiniz.

Bu noktada Apex Legends ile biraz zaman geçirince bazı silahların diğerlerinden daha iyi olduğunu belirleyebilirsiniz. Birçoğu bir ihtiyaç için iyidir, bazıları belirli rollerde mükemmeldir ve birkaçı bulduğunuzda ne taşıyorsanız onu bırakmaya değerdir. Taşıdığınız silahlar savaşta büyük rol oynayabilir ve takımınız arasında iyi bir atış seçeneği olması, birçok farklı durumda sizi çok yönlü hale getirebilir. Doğru silahları seçmek Apex Legends’ndeki stratejinizin büyük bir bölümünü oluşturur.

Apex Legends’de hayatta kalmak için çalışırken hangi silahları almanız gerektiğinin ve bunların harika olduğu durumların bir listesini derledik. Doğru ek parçaların bir savaşın etkinliğini ve kullanım şeklini tamamen değiştirebileceğini de unutmayın. Bu nedenle genişletilmiş şarjörler, malzemeler, optikler ve favorilerinizi geliştirmek için alabileceğiniz diğer her şeyi göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun. İşte Apex Legends silahları listesi.

Ayrıca oyunu kazanmanın yollarını derlediğimiz Apex Legends İpuçları konumuza göz atabilirsiniz. Oyun için sistem gereksinimlerini merak ediyorsanız Apex Legends Sistem Gereksinimleri konumuza bakabilirsiniz. İsterseniz aşağıdaki bağlantıyı kullanarak oyunu ebilirsiniz.

1. Apex Legends: R-301 Carbine

Genel olarak, Apex Legends’daki birçok hafif cephane silahının hayranı değiliz. Hasar olarak pek bir şey yapmıyorlar ve şarjörleri küçük. Ama oyunun başında, hafif cephane bulabileceğiniz tek şey olabilir ve silah sahibi olmamaktan daha iyidir. Çok yönlülük için, daha iyi bir şey bulamıyorsanız, R-301 Carbine muhtemelen bir karşılaşmanın açılış anlarında en iyi seçenek olabilir. İyi menzil ve şarjör boyutuna sahip. R-301, oyunun ilerleyen bölümlerinde sizi kurtarmayacak, ama erken zamanlarda oldukça etkili olabilir.

2. Apex Legends: Alternator

Yine, hafif cephane çoğu Apex maçında gerçekten o kadar da iyi değildir. Ağır cephanelere karşı hafif bir cephane silahı genellikle öldürülmek için iyi bir reçetedir. Bununla birlikte, çılgınca ve yakın mesafeli durumlarda Alternator, kısa zaman içinde bir düşmana bir ton cephane atma kapasitesi nedeniyle güvenilir bir seçimdir. Küçük şarjörü hala genel etkinliğini azaltıyor. Ama eğer bir silah için can çekişiyorsanız ve başınız derde  girmek üzereyse, Alternator bir pompalı bulana kadar gayet iyidir.

3. Apex Legends: EVA-8

Bu silah çoğu durumda Peacekeeper’dan daha az hasar veriğinden küçümseniyor. Ama tehlikeli durumlarda çok daha bağışlayıcıdır. Bu durum, özellikle hızlı bir şekilde art arda ateş etmenize izin veren otomatik bir çifte olması nedeniyledir. Genel olarak çifteler birçok oyunda özellikle oyunun başlarında, go-to-silahlarınız olmalıdır. EVA‘nın çok fazla ceza verme yeteneği hızı, sizi savaşlardan canlı kurtulmanız için harika kılar. Bununla yakın ve kişisel olmanız gerekecek. Ancak, süper hızlı nişan alma yeteneklerine sahip harika bir seğirme savaşçısı değilseniz, bu sizin çifteniz olmalıdır.

4. Apex Legends: Peacekeeper

Bu, şu anda Apex Legends’ta en çok tercih edilen çifte gibi görünüyor ve iyi bir sebepten dolayı: Özellikle yakın mesafedeki bir ateşlemenin çoğuyla veya tamamı ile vurabiliyorsanız son derece güçlüdür. Peacekeeper, EVA’dan çok daha yavaş ateş ediyor, ancak farkı hasarla telafi ediyor. Peacekeeper’ı nispeten uzun mesafelerde bile çok etkili kılan Precision Choke eklentisini uygulayabilirseniz daha da iyidir. Düşmanlarla olan mesafeyi kapatabiliyorsanız, bu şey çoğu savaşta sağlam bir ikincil silahtır, yakınsanız başka silaha gerek yok.

5. Apex Legends: Wingman

Bu bir tabanca, ama her gördüğünüzde sadece küçük olduğu için Wingman‘ı hemen silmeyin. Aslında Apex Legends’ta el karambolleri, ciddi bir yumruk atıyor ve oyunları kazandırabiliyor. Bazı oyuncular ikincil silah olarak çifteyi tercih ediyor. Wingman, vücut atışlarına bile ciddi hasar verir ve yavaşça ateş etse de, bir rakibin kafasına kilitlenebiliyorsanız, onları indirmek için ciddi bir şansınız olur. Bazı yakın menzilli optikler, genişletilmiş bir şarjör ve Skullpiercer bağlantısı Wingman’ı ciddi şekilde tehlikeli yapar. Muhtemelen oyunun ilerleyen zamanlarında istediğiniz bir şey değildir, ancak çoğu maç için çok ölümcül olabilir.

6. Apex Legends: Flatline

Apex Legends’da çok fazla ağır cephane saldırı tüfeği var. Ancak çoğu durumda bu silahların ölümcül bir perspektiften daha az güvenilir olduğunu görüyoruz. Tam otomatik Flatline ise, diğer yandan Apex silahlarının et ve patatesleridir. Hem otomatik hem de tekli ateşleme modları sayesinde birçok durumda mükemmel çok yönlülük ve kullanım alanına sahiptir. Çok sayıda kapsamı halledebilir. Sağlam hasarı ve doğruluğu sayesinde düşünebildiğiniz herhangi bir orta dereceli karşılaşmayla ilgili olarak size iyi gelir. Genişletilmiş bir şarjör neredeyse esastır ve muhtemelen oyunun ilerleyen zamanlarında bir LMG veya keskin nişancı gibi daha iyi alternatifler için Flatline’ı atmak isteyeceksinizdir, ancak Flatline’nin güvenilirliği çoğu zaman mükemmel bir seçimdir.

7. Apex Legends: Spitfire LMG

Apex Legends’da şu anda sadece iki hafif makineli tüfek var, bu yüzden bunlar çok yaygın değiller, ancak onları bulduğunuzda aşina olmak isteyeceğiniz iki silah. Özellikle Spitfire, giriş seviyesi LMG’niz ve neredeyse her karşılaşmanız için kullanabileceğiniz büyük ve ölümcül bir silahınızdır. Ateş ettiği ağır cephane sert vurduğu anlamına gelir. Büyük bir şarjörü vardır ve hızlı bir şekilde çok fazla kurşun düşürebilir. Özellikle harika bir Apex oyuncusu olmasanız bile, öldürmek için harika bir silahtır. Hala bir dereceye kadar hedefleme kabiliyeti gerektiriyor. Bu yüzden eğer çok fazla kaçırıyorsanız, bir çifteyi göz önünde bulundurun. Ancak birçok alanda Spitfire hızlı bir şekilde düşmanları düşürür. Çoğu durumda, ekibinizde bir tane isteyeceksiniz.

8. Apex Legends: Devotion LMG

Kullanımı zor ancak tartışmalı olsa da daha etkili olan hafif makineli tüfek, ağır cephane yerine enerji cephanesini ateşleyen Devotion‘dır. Tecrübelere göre, iki silahın daha güçlü olduğu görülüyor; bu, ateşlendiğinde “dönmesi” gerçeğiyle dengeleniyor. İlk saniye boyunca tetiği çekerken, silah ateş etmeye başlamadan önce ısınır. Turboşarj ek parçası ile bu zamanı önemli ölçüde kısaltabilirsiniz. Ama eğer bu süreyi önceden tahmin etmekte ustaysanız, buna ihtiyacınız bile yok. Devotion’nın doğruluğu ve hasarı, ayrıca her türlü atışı çok hızlı bir şekilde gönderme kabiliyeti, insanları her türlü menzilde düşürdüğü için harika bir silah yapar.

9. Apex Legends: Longbow DRM

Keskin nişancı tüfeklerine doğru giderken, Longbow güvenilir ve güçlüdür. Ancak kullanmak için biraz beceri gerektirir. Tek ateşlemeli hareketi, yavaşça ateşlendiği anlamına gelir; bu da, hızlı bir şekilde çok fazla atış yapılmasını zorlaştırır ve ağır cephanesi, daha uzun mesafelerde mermi düşüşlerini oldukça belirgin hale getirir. Ancak onunla bir şeylere varabilirseniz, özellikle 4x-8x değişkeni, genişletilmiş bir şarjör ve bir Skullpiercer eki gibi güçlü bir keskin nişancı kapsamı ile maçları kazanmak için kullanabilirsiniz. Antrenman Longbow ile mükemmelleşiyor. Ama genel olarak konuşursak, en azından bir takım arkadaşınızın bunu oyunun son senaryolarında taşımasını istersiniz. Kapsamların mermi düşüşünü nasıl hesapladığını öğrenmek için biraz zaman ayırın.

10. Apex Legends: Triple Take

Eğer bir Triple Take bulursanız, kapın veya takımınızdan birisine verin. Çünkü bunlar kesinlikle ölümcül. Enerji keskin nişancı hemen hemen her alanda mükemmeldir ve üçlü yayılımı daha uzun mesafelerde etkinliğini azaltsa da ciddi hasar verir. Yayılmayı sıkılaştırmak için bir Precision Choke ek parçası bularak ve uygulayarak onu daha da öldürücü hale getirebilirsiniz. Bir keskin nişancı tüfeği için, Triple Take yakında da oldukça kullanışlıdır. Çünkü üçlü yayılması sayesinde, kalçadan çifte gibi bir kapsam olmadan ateş edebilirsiniz anlamına gelir. Önerilen kullanım örneği bu değildir, ancak şaşırtıcı şekilde etkili olabilir.

11. Apex Legends: Mastiff

Apex Legends’da yalnızca bakım paketlerinde bulacağınız üst düzey silahlar var: Kraber keskin nişancı ve Mastiff çifte. Bir Mastiff kapın ve rakiplere karşı menzile yaklaşın; çoğu zaman kazanacaksınız. Çifte büyük hasar verir ve yayılması çoğu çifte gibi yuvarlanmak yerine yataydır. Bu, bir kerede birden fazla düşmana zarar verebileceği ve gerçekten bir düşmana yakın olmanız durumunda yıkıcı olduğu anlamına gelir. Tabii ki dezavantajı menzildeki faydasızlığı ve Kraber gibi, yeniden yüklenemez veya ek parçalarla değiştirilemez. Ancak, Mastiff o kadar ham güce sahip ki bu eksiklikleri telafi eder. Bir tane alırsanız, kadronuz bunu takdir edecektir.

12. Apex Legends: Kraber

Eğer keskin nişancılık için bir göz varsa, Kraber muhtemelen oyundaki en iyi silahtır. 50 kalibrelik keskin nişancı tüfeği kapsamı, diğer Apex Legends silahlarından daha fazla menzil elde etmenizi sağlar ve atış başına devasa hasar vererek düşmanları tahrip eder. Aslında, tek bir headshot ile düşmanları Seviye 1 kaskı ile düşürebilirsiniz. Dezavantajı, Kraber’in sadece 12 turla gelmesi ve onlarla işiniz bittiğinde, işe yaramaz hale gelmesi. Bunun da ötesinde, bu oyunda tek sürgü aksiyon keskin nişancı tüfeği. Bu, bir seferde sadece bir atış yapacağınız anlamına gelir. Ama Mastiff gibi, ham yıkıcı hasar farkı yaratır ve yetenekli ellerde Kraber kazanır. Diğer kadrolardan uzak durmak, olabildiğince tedarik drop oladuktan sonra gitmek için yeterli bir nedendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Apex Legends En İyi Silahlar için yorumda bulun

    Apex Legends En İyi Silahlar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Apex Legends En İyi Silahlar için ilk yorumu yapabilirsin.