1.1.1.1 DNS’e VPN Desteği Geliyor

Geçtiğimiz yıl 1 Nisan tarihinde, Cloudfare’in 1.1.1.1 DNS uygulaması indirmeye sunulmuştu. Her ne kadar çoğu insan, tarih nedeniyle bunun bir şaka olduğunu düşünse de, karşımızda duran gerçek bir uygulama idi ve uygulama aracılığıyla Cloudfare’in DNS servisine kolayca bağlanmak mümkün hale geliyordu.

Aradan bir yıl geçti ve şimdi Cloudfare, uygulamasının Warp ismi ile yeni bir döneme girmeye hazırlandığını duyurdu. Henüz yayınlanmamış olsa da Warp, öncelikle bağlantıyı VPN üzerinden yapmaya başlayacak. Ayrıca Cloudfare’in açıklamalarına göre, pek çok DNS ve VPN kullanıcısının yaşadığı yavaş internet gibi sorunlar ortadan kalkacak. Hatta internet hızının ve güvenliğin artırılacağı söyleniyor.

Eğer daha da hızlı bir internet bağlantısı isterseniz, bir de Warp+ uygulaması yayınlanacak. Tabii ki bu uygulamanın kullanıcı, belli bir ücret karşılığında olacak.

Eğer bekleme listesine adını yazdırmak ve Warp yayınlandığında haberdar olmak istiyorsanız, şu an Android ve iOS uygulama mağazalarında bulacağının 1.1.1.1 uygulamasını indirebilir ve uygulama içerisinden kayıt yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 1.1.1.1 DNS’e VPN Desteği Geliyor için yorumda bulun

    1.1.1.1 DNS’e VPN Desteği Geliyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 1.1.1.1 DNS’e VPN Desteği Geliyor için ilk yorumu yapabilirsin.