Bilgisayar Hızlandırma İçin Kullanabileceğiniz 8Program

Bilgisayarınız birinci günlerdeki üzere değil mi? Birinci vakitler saniyeler içinde açılan programlar artık çay alıp gelme vadesinde mi açılıyor? Bu son nokta olağan zira devranla her şey eskiyecek ve yavaşlayacaktır. Bilgisayar hızlandırma için size yardımcı olacak kimi programlar var.

Bu programlar umumi olarak art planda gereksiz olarak çalışan sistem programlarını durdurur, önbelleği temizler ve gereksiz programları ve evrakları silerek bilgisayar hızlandırma için gerekli olan yeri size kazandırır. Birtakım programlar, bilgisayarınızda yüklü olan gayri programları tarayarak sisteminize müsait güncellemelerden sizi haberdar eder.

Bu programlardan kimileri hayli yüksek satış fiyatlarına sahip ama burada listelediğimiz programları ya fiyatsız olarak yada fiyatsız deneme sürümünü indirerek bilgisayar hızlandırma için kullanabilirsiniz.

 Windows için bilgisayar hızlandırma programları:

Ashampoo WinOptimizer:

 • Entegrasyonlu işletim sistemi: Windows

Windows’ta bilgisayar hızlandırma için kolaylıkla kullanabileceğiniz bir program. 39.99 $ satış fiyatına sahip pogramın epey başarılı bir deneme sürümü bulunuyor. Bu sürümü indirerek bilgisayarınızdaki gereksiz belgeleri temizleyerek, bilgisayarınıza rahat bir nefes aldırabilirsiniz.

AVG TuneUp:

 • Entegrasyonlu işletim sistemi: Windows

49.99 $ satış fiyatı bulunan AVG TuneUp’ın, temel hızlandırmalar için kullanabileceğiniz bir deneme sürümü bulunuyor. Bu deneme sürümü sayesinde bilgisayarınızdaki sıkıntılı ortamları ve gereksiz yazılımları görebilirsiniz gelgelelim deneme sürümü bunları yok etmiyor, sadece size bir liste halinde sunuyor, sonrası size kalmış.

Iolo System Mechanic:

 • Koordinasyonlu işletim sistemi: Windows

Bu program gelişmiş tarama sistemi sayesinde gereksiz sistem belgelerini temizler ve istenmeyen başlangıç pratiklerini durdurarak bilgisayarınızın daha süratli bir performans sunmayasına yardımcı olur. Temel bilgisayar hızlandırma için başarılı bir program lakin ek özellikler için fiyat ödemeniz gerekiyor.

IObit Advanced SystemCare Free:

 • Entegrasyonlu işletim sistemi: Windows

Kullanıcı dostu arayüzü, kolay tasarrufuyla herkesin bilgisayar hızlandırma için kolaylıkla kullanabileceği bir program. Öteki programların yaptığı vazifelere ek olarak internet tarayıcınıza da müdahale ederek, internete bağlı olduğunu devirler için de size süratli bir tasarruf sunuyor. Ek özellikler için yıllık abonelik fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

Piriform CCleaner:

 • Koordinasyonlu işletim sistemi: Windows

Başka programların fiyatsız versiyonlarından farklı olarak, bu program bilgisayarınızda daha dip zaviye arilik yapıyor diyebiliriz. Gerçek vakitli arilik ve kolay tasarrufuyla öne çıkan bu programın fiyatlı bir versiyonu da bulunuyor ancak fiyatsız versiyonuyla da temel bilgisayar hızlandırma için gerekli olan her şeyi başarılı bir formda yapıyor.

Razer Cortex:

 • Koordinasyonlu işletim sistemi: Windows

Bilhassa oyun oynamayı seven kullanıcılar için kaçırılmaması gereken bir program. Külliyen fiyatsız olarak hizmet veren bu program sayesinde bilgisayarınızın önbelleğini temizleyebilir, gereksiz süreçleri askıya alabilir ve en güzel performansı yakalayabilirsiniz. Rastgele bir oyun oynamaya başladığınızda, program otomatik olarak art planda çalışan tüm gereksiz programları ve hizmetleri durdurarak, size en güzel oyun performansını sunar.

Glary Utilities Pro:

 • Koordinasyonlu işletim sistemi: Windows

Sabit diskinizin içine yuva yapmış gereksiz belgeleri ve programları temizleyerek size üstün bir tasarruf performansı sunan bu programın fiyatsız versiyonunu indirerek temel bilgisayar hızlandırma hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

SlimWare Utilities SlimCleaner Plus:

 • Koordinasyonlu İşletim Sistemi: Windows

Bu programının fiyatsız versiyonunu indirdiğiniz vakit size bilgisayarınızdaki gereksiz sistem dosyalarının ve gereksiz programların tam bir listesini çıkaracaktır ancak rastgele bir detaylı temizleme için programın fiyatlı versiyonunu kullanmalısınız.

Bu programlardan dilediğinizi kullanarak bilgisayarınızı hızlandırabilir ve artık istemediğiniz evraklardan ve programlardan kurtularak, bilgisayar performansınızı, mümkün olan en üst noktaya çıkarabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Bilgisayar Hızlandırma İçin Kullanabileceğiniz 8Program için yorumda bulun

  Bilgisayar Hızlandırma İçin Kullanabileceğiniz 8Program için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bilgisayar Hızlandırma İçin Kullanabileceğiniz 8Program için ilk yorumu yapabilirsin.