AMD’den RTX 2080 Super’e rakip geliyor

AMD Başkanı Dr. Lisa Su, dün yaptığı açıklamalarla birlikte üst segmente konumlandıracakları ekran kartlarının yolda olduğunu belirtti. Şimdi de ortaya çıkan bilgiler, bu ekran kartları hakkında bazı bilgileri gösteriyor. İşte AMD Navi mimarili üst seviye ekran kartları hakkında ilk bilgiler!

AMD Navi mimarili ekran kartları özellikleri nasıl olacak?

AMD’nin üst düzey ekran kartları hakkında şu anda ortaya çıkan kesin bir bilgi olmasa da AMD Başkanı’nın yaptığı bazı açıklamalar bizlere ipucu veriyor. Örneğin bu GPU’ların 7nm üretim süreci ile üretilmesi en yüksek beklentiler arasında yer alıyor.

Asıl dikkat çeken detaylar arasında ise AMD’nin ekran kartı modelleri ile birlikte Nvidia’nın RTX 2080 Super gibi üst düzey ekran kartlarına rakip olacak olması oluyor. Çünkü AMD şu anda AMD Radeon RX 5700 ve 5700 XT ekran kartları ile orta segmentte oldukça iyi bir ol oynuyor. Ancak üst segmentte işler biraz değişiyor. AMD’nin bu açığı yeni ekran kartları ile kapatması bekleniyor.

AMD Radeon RX 5800 ve RX 5900

Bu üst seviye ekran kartlarının AMD Radeon RX 5800 ve RX 5900 ismi ile tanıtılması bekleniyor. RTX 2080 Super gibi ekran kartlarına rakip olacak bu kartların, AMD’nin Navi 21 ve Navi 22 teknolojisini kullanacağı tahmin ediliyor. Bunun yanı sıra RX 5900’ün 7nm+ üretim sürecinden geçmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. AMD’den RTX 2080 Super’e rakip geliyor için yorumda bulun

    AMD’den RTX 2080 Super’e rakip geliyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak AMD’den RTX 2080 Super’e rakip geliyor için ilk yorumu yapabilirsin.