Güneş Sistemi hakkında şaşırtan 10 bilgi!

Güneş Sistemi, Güneş ve onun çekim tesiri altında kalan sekiz gezegen ile onların bilinen 166 uydusu, beş cüce gezegen ile onların bilinen altı uydusu ve milyarlarca küçük gök cisminden oluşur.

Pekala Güneş Sistemi hakkında, umumide birçoğumuzun bildiği tüm bu malumatların dışında ilginizi çekecek başka malumatları öğrenmeye hazır mısınız?

İşte Güneş Sistemi hakkında ilginizi çekecek gayrı haberler;

Uranüs kimi periyotlar Güneş Sistemindeki en soğuk gezegen oluyor. Ayrıyeten Uranüs, 98 noktalık eğimi ile gayri gezegenlerden farklı bir açıya sahiptir.

Jüpiter gezegenler arasındaki en büyük okyanusa sahiptir. Gazların sıvılaşması sonucu oluşan bu okyanusların derinliği 40 bin km’den ziyade olduğu düşünülüyor.

Bilim kişileri Satürn‘ün etrafında bir halka daha olduğunu keşfettiler. Fakat bu halka yalnızca kızılötesi kameralarla gözlenebiliyor. Fotoğrafta da göreceğiniz üzere, bu halka olağan üstü büyük bir halka.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Güneş Sistemi hakkında şaşırtan 10 bilgi! için yorumda bulun

    Güneş Sistemi hakkında şaşırtan 10 bilgi! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Güneş Sistemi hakkında şaşırtan 10 bilgi! için ilk yorumu yapabilirsin.